Zasoby on-line

Gdzie Studenci, odcięci od możliwości skorzystania z bibliotek i czytelni, mogą szukać bezpłatnych materiałów do swoich prac dyplomowych, rocznych itd.?

Zasoby literatury przedmiotowej

*) Zasoby on-line oferowane przez BUW obejmują zarówno książki, jak i czasopisma. Ponieważ dostęp do jednych i drugich dokonuje się za pośrednictwem baz, należy otworzyć zakładkę BAZY ONLINE i wybrać konkretną bazę. Najwięcej książek humanistycznych (w większości w języku angielskim) można znaleźć w bazach Academic Research Source, Dawsonera i Springer. Wiele czasopism polskich znajduje się w bazie CEEOL, wiele zagranicznych – w bazie JSTOR. By uzyskać dostęp do treści książek i artykułów, zostaniemy poproszeni o zalogowanie się (loginem jest numer karty bibliotecznej BUW).

Polskie czasopisma humanistyczne w wolnym dostępie (bezpłatne, on-line)

 

Zasoby literatury podmiotowej

**) Wiele bibliotek publicznych, w tym Biblioteka Główna na Koszykowej, oferuje kody dostępu do książek w zasobach Legimi. Należy (1) posiadać kartę biblioteczną, (2) wysłać e-mail z prośbą o kod.
***) Z zasobów tego serwisu wolno korzystać tylko w celach orientacyjnych. Badając tekst literacki lub cytując go, należy dotrzeć do wydania autorytatywnego.

 

Inne

Spis polskich i zagranicznych bibliotek cyfrowych wraz z odsyłaczami do odpowiednich stron www