WPGlobus Multilingual - en to ro_RO translation catalogue (119 entries)

en: Guide
ro_RO: Ghid

en: Quick Start
ro_RO: Început rapid

en: FAQ
ro_RO: Întrebări/Răspunsuri

en: Go to WPGlobus Settings
ro_RO: Du-te la setări WPGlobus

en: Easy as 1-2-3:
ro_RO: Ușor ca 1-2-3:

en: Go to WPGlobus admin menu and choose the countries / languages;
ro_RO: Accesează meniul de admin WPGlobus și alege țări / limbile;

en: Enter the translations to the posts, pages, categories, tags and menus using a clean and simple interface.
ro_RO: Introduceți traducerile în posturile, paginile, categoriile, tag-uri și meniuri folosind o interfață curată și simplă.

en: Switch languages at the front-end using a drop-down menu with language names and country flags.
ro_RO: Comutarea de limbi la front-end, folosind un meniu drop-down cu nume de limbă și steaguri de țară.

en: Links:
ro_RO: Adrese:

en: FAQs
ro_RO: Întrebări frecvente

en: Contact Us
ro_RO: Contactează-ne

en: Please give us 5 stars!
ro_RO: Vă rugăm să ne dați 5 stele!

en: WPGlobus only supports the localization URLs in the form of <code>example.com/xx/page/</code>. We do not plan to support subdomains <code>xx.example.com</code> and language queries <code>example.com?lang=xx</code>.
ro_RO: WPGlobus acceptă numai adresele URL de localizare sub forma de <code> example.com/xx/page / </ code>. Noi nu intenționăm să sprijim subdomenii <code> xx.example.com </ code> și interogări de limbă <code> example.com?lang=xx </ code>.

en: Some themes and plugins are <strong>not multilingual-ready</strong>.
ro_RO: Unele teme și plugin-uri sunt <strong> nu suportă traducere </ strong>.

en: They might display some texts with no translation, or with all languages mixed together.
ro_RO: S-ar putea afișa unele texte fără traducere, sau cu toate limbile amestecate împreună.

note: translators: %s are used to insert HTML link. Keep them in place.
en: Please contact the theme / plugin author. If they are unable to assist, consider %s hiring the WPGlobus Team %s to write a custom code for you.
ro_RO: Vă rugăm să contactați autorul temei / plugin-ului. În cazul în care nu sunt în măsură să ajute, ia în considerare %s angajarea echipei WPGlobus %s pentru a scrie un cod personalizat pentru tine.

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Multilingual Everything!
ro_RO: Totul multilingv!

en: WPGlobus is a family of WordPress plugins assisting you in making multilingual WordPress blogs and sites.
ro_RO: WPGlobus este o familie de plugin-uri WordPress ce te asistă în realizarea de bloguri și site-uri WordPress multilingve .

en: Support
ro_RO: Suport

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Help
ro_RO: Ajutor

en: Languages
ro_RO: Limbi

en: Enabled Languages
ro_RO: Limbi activate

en: These languages are currently enabled on your site.
ro_RO: Aceste limbi sunt în prezent activate pe site-ul tau.

note: translators: %1$s and %2$s - placeholders to insert HTML link around 'here' translators: %1$s and %2$s - placeholders to insert HTML link around 'here'.
en: or Add new Language %1$s here %2$s
ro_RO: sau Adaugă o noua Limbă %1$s aici %2$s

en: Add Languages
ro_RO: Adaugă limbi

en: Language Selector Mode
ro_RO: Modul de selectare al limbii

en: Two-letter Code with flag (en, ru, it, etc.)
ro_RO: Codul din două litere cu steag (en, ru, it, etc.)

en: Full Name (English, Russian, Italian, etc.)
ro_RO: Nume Complet (Engleză, Rusă, Italiană, etc.)

en: Full Name with flag (English, Russian, Italian, etc.)
ro_RO: Numele Complet cu steag (Engleza, Rusă, Italiană, etc.)

en: Flags only
ro_RO: Doar steaguri

en: Choose the way language name and country flag are shown in the drop-down menu
ro_RO: Alegeți modul în care numele limbii de desfășurare și steagul țării sunt afișate în meniul drop-down

en: Language Selector Menu
ro_RO: Meniul de selecție al limbii

en: Choose the navigation menu where the language selector will be shown
ro_RO: Alege meniul de navigare în cazul în care va fi afișat selectorul de limbi

en: "All Pages" menus Language selector
ro_RO: "Toate paginile" Selector meniuri Limbă

en: Adds language selector to the menus that automatically list all existing pages (using `wp_list_pages`)
ro_RO: Adaugă selectorul de limbi la meniurile care listează automat toate paginile existente (folosind `wp_list_pages`)

en: Custom CSS
ro_RO: Customizări CSS

en: Here you can enter the CSS rules to adjust the language selector menu for your theme. Look at the examples in the `style-samples.css` file.
ro_RO: Aici puteți introduce regulile CSS pentru a regla meniul selectorul de limbi pentru tema. Uită-te la exemplele din `style-samples.css`.

en: Post types
ro_RO: Tipuri de posturi

en: Uncheck to disable WPGlobus
ro_RO: Debifați pentru a dezactiva WPGlobus

en: Redirect
ro_RO: Redirecționare

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Label
ro_RO: Eticheta

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Thank you for installing WPGlobus!
ro_RO: Vă mulțumim pentru instalarea WPGlobus!

en: Read About WPGlobus
ro_RO: Citește despre WPGlobus

en: Click the <strong>[Languages]</strong> tab at the left to setup the options.
ro_RO: Faceți click pe <strong> [Limbă] </ strong> fila din partea stângă pentru a seta opțiunile.

en: Should you have any questions or comments, please do not hesitate to contact us.
ro_RO: În cazul în care aveți orice întrebări sau comentarii, vă rugăm să nu ezitați să ne contactați.

en: Sincerely Yours,
ro_RO: Al dumneavoastră,

en: The WPGlobus Team
ro_RO: Echipa WPGlobus

en: Options updated
ro_RO: Opțiuni actualizate

en: Please enter a language code!
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un cod de limbă!

en: Language code already exists!
ro_RO: Codul de limbă există deja!

en: Please specify the language flag!
ro_RO: Vă rugăm să specificați steagul limbii alese!

en: Please enter the language name!
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele limbii!

en: Please enter the language name in English!
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele limbii in engleza!

en: Please enter the locale!
ro_RO: Vă rugăm să introduceți localizare!

en: Edit Language
ro_RO: Editează limba

en: Delete Language
ro_RO: Ștergeți limba

en: Add Language
ro_RO: Adăugați limbă

en: Language Code
ro_RO: Codul de limbă

en: 2-Letter ISO Language Code for the Language you want to insert. (Example: en)
ro_RO: Codul ISO din 2 litere pentru limba pe care doriți să o introduceți. (Exemplu: EN)

en: Language flag
ro_RO: Steagul limbii

en: Name
ro_RO: Nume

en: The name of the language in its native alphabet. (Examples: English, Русский)
ro_RO: Numele limbii în alfabetul său nativ. (Exemple: engleză, Русский)

en: Name in English
ro_RO: Nume în engleză

en: The name of the language in English
ro_RO: Numele limbii în engleză

en: Locale
ro_RO: Localizare

en: PHP/WordPress Locale of the language. (Examples: en_US, ru_RU)
ro_RO: PHP / WordPress Localizare a limbii. (Exemple: en_US, ru_RU)

en: Save Changes
ro_RO: Salvează schimbările

en: Are you sure you want to delete?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi?

en: Back to the WPGlobus Settings
ro_RO: Înapoi la setările WPGlobus

en: Current Version
ro_RO: Versiune curentă

en: Installed
ro_RO: Instalat

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Add language switcher
ro_RO: Adaugă schimbător limbă

en: Flags
ro_RO: Steaguri

en: List
ro_RO: Listă

en: List with flags
ro_RO: Lista cu steaguri

en: Select
ro_RO: Selectează

en: Select with language code
ro_RO: Selectați codul de limbă

en: Dropdown with flags
ro_RO: Dropdown cu steaguri

en: Selector type
ro_RO: Tipul de selector

en: You cannot disable the main language.
ro_RO: Nu puteți dezactiva limba principală.

en: *) Available after the menu is saved.
ro_RO: *) Disponibil după ce meniul este salvat.

en: You must enable Pretty Permalinks to use WPGlobus.
ro_RO: Trebuie să activezi Pretty Permalinks pentru a folosi WPGlobus.

en: Please go to Settings > Permalinks > Common Settings and choose a non-default option.
ro_RO: Vă rugăm să mergeți la Setări> Permalinks> Setări comune și alegeți o opțiune non-default.

en: Welcome!
ro_RO: Bine ai venit!

en: Uninstall
ro_RO: Dezinstalare

en: Select a language
ro_RO: Selectează o limbă

en: When done, click the [Save Changes] button.
ro_RO: Când ați terminat, faceți click pe butonul [Salvează].

en: Instructions:
ro_RO: Instrucțiuni:

en: (Found in some themes)
ro_RO: (S-au găsit în unele teme)

en: Enable
ro_RO: Activează

en: Languages table
ro_RO: Tabel cu limbi

en: Use this table to add, edit or delete languages.
ro_RO: Folosește acest tabel pentru a adăuga, edita sau șterge limbile străine.

en: NOTE: you cannot remove the main language.
ro_RO: Notă: nu se poate elimina limba principală.

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: item
ro_RO: articol

en: items
ro_RO: articole

en: Code
ro_RO: Cod

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: File
ro_RO: Fișier

en: Flag
ro_RO: Steag

en: Language name
ro_RO: Numele limbii

en: English language name
ro_RO: Numele limbii în engleză

en: No items found
ro_RO: Fără articole găsite

en: Add new Language
ro_RO: Adaugă limbă nouă

en: Select an item
ro_RO: Selecteaza un item

en: No items of this type were found.
ro_RO: Nu s-a găsit niciun articol de acest tip.

en: Active
ro_RO: Activă

en: We rely on your support!
ro_RO: Ne bazăm pe sprijinul dumneavoastră!

en: Please consider a small donation to support the future development.
ro_RO: Vă rugăm să luață în considerare o mică donație pentru a sprijini dezvoltarea viitoare.

en: Thank you!
ro_RO: Mulțumesc!

en: Advanced features and tweaks: URL translation, multilingual SEO analysis, separate publishing and more!
ro_RO: Caracteristici avansate și trucuri: traducere URL, analiza multilingv SEO, publicarea separată și mai mult!

en: Get WPGlobus Plus now!
ro_RO: Obține WPGlobus Plus acum!

en: A WordPress Globalization / Multilingual Plugin. Posts, pages, menus, widgets and even custom fields - in multiple languages!
ro_RO: A WordPress Globalization / Multilingual Plugin, Mesaje, pagini, meniuri, widget-uri și domenii de evenimente personalizate - în mai multe limbi!
