Zapraszamy na projekcję animowanej opowieści o historii literatury polskiej XX wieku, która odbędzie się we wtorek 17 stycznia o godzinie 17.00 w sali nr 17 gmachu Wydziału Polonistyki.
Film (według scenariusza profesora Andrzeja Zieniewicza, z animacjami Jana Rusińskiego oraz profesorem Andrzejem Stanisławem Kowalczykiem w roli lektora) jest częścią Multimedialnego kursu historii literatury i kultury polskiej dla studentów obcokrajowców, który został opracowany przez zespół pracowników Zakładu Literatury XX i XXI wieku Instytutu Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Premierowa projekcja zrealizowanego na potrzeby kursu pełnometrażowego filmu animowanego, prezentującego autorską opowieść o historii literatury polskiej ubiegłego stulecia, stanowi symboliczne zwieńczenie projektu.

zebranie zajacnorwid okladka Skip to content