4 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 16.30 w pok. 46 (III p. budynku Wydziału Polonistyki UW) odbędzie się panel dyskusyjny Pracowni Antropologicznych Problemów Literatury z udziałem Hanny Gosk, Żanety Nalewajk-Tureckiej, Ewy Paczoskiej, Marcina Czardybona, Michała Kuziaka Łukasza Wróbla.

Rozmowa będzie dotyczyła następujących lektur:

Muzeum. Historia światowa t. 2 Zakotwiczanie Europy 1789-1850, Krzysztofa Pomiana;

Kalekująca nowoczesność a literatura. Dialektyczne przygody u zarania polskiej modernizacji, Kacpra Kutrzeby;

Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanny Kuciel Frydryszak;

Regiony pojedynczych herezji, Piotra Sadzika;

Środkowoeuropejczyk – gatunek na wymarciu? Narracje tożsamościowe na wybranych przykładach prozy czeskiej i polskiej XX i XXI wieku, Magdaleny Brodackiej-Dwojak

Literatura światowa i przekład. Historie i teorie nowoczesnej komparatystyki od szkoły amerykańskiej do biohumanistyki, pod red. Tomasza Bilczewskiego, Andrzeja Hejmeja i Ewy Rajewskiej.