Informujemy, że na Wydziale Polonistyki UW (w Instytucie Literatury Polskiej i Instytucie Języka Polskiego) od 1 lipca br. realizowany będzie program NAWA – SPINAKER („Pomiędzy słowami” – szkoła historii literatury i wiedzy o języku polskim dla studentów zagranicznych). Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w projekcie pozakonkursowym pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” (Działanie 3.3. Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego), określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN 16/18).

Celem projektu będzie utworzenie nowego intensywnego międzynarodowego programu kształcenia i organizacja szkoły historii literatury i wiedzy o języku polskim dla studentów zagranicznych (studiów I-II stopnia). Zajęcia w języku angielskim odbędą się w dwóch sesjach: zimowej (wyłącznie online 22.11-5.12.2021) i letniej (online: 25-29.05 i onsite: 9-13.05.2022). Uczestnicy projektu otrzymają stypendia (w wysokości ok. 1 400 EUR) pozwalające na refundację kosztów podróży, zakwaterowania i wyżywienia.

Planowane efekty: podniesienie poziomu nauczania zdalnego, umiędzynarodowienie programu kształcenia w Instytucie Literatury Polskiej i Instytucie Języka Polskiego, zainteresowanie studentów zagranicznych ofertą dydaktyczną Wydziału Polonistyki i wzmocnienie jego pozycji w zakresie studiów nad kulturą polską oraz przygotowanie infrastruktury dla podobnych działań w przyszłości.

Zespół:

Dr Marcin Będkowski
Dr Magdalena Cabaj
Dr hab. Magdalena Derwojedowa
Dr Marta Falkowska
Dr hab. Alina Molisak
Mgr Katarzyna Muszyńska
Dr hab. Marta Wojtkowska-Maksymik
Dr hab. Magdalena Zawisławska

Wkład Funduszy Europejskich: 310 250 PLN.

Rekrutacja uczestników: 20.09-22.10.2021. Więcej informacji na stronie www projektu, która będzie dostępna od 1 września!

Kontakt: pomiedzyslowami@uw.edu.pl

Koordynator projektu: dr hab. Marta Wojtkowska-Maksymik, m.wojtkowska-maksymik@uw.edu.pl

Anna Wietecha Skip to content